Vyhľadanie motocykla podľa parametra

Čo je to Harley-Davidson Certified?

  • Harley-Davidson Certified je názov programu určeného na predaj jazdených motocyklov Harley-Davidson. Ale samozrejme sa nejedná len o názov. Je to hlavne súhrn doplnkov a služieb, ktoré kupujúcemu ponúka informácie a garanciu a tým viac istoty pri výbere a následnom nákupe motocykla.

Čo teda Harley-Davidson Certified zahŕňa?

  • prehliadku technického stavu motocykla, ktorá je pre všetky autorizované dealerstvá rovnaká, a z ktorej dostanete zápis podpísaný technikom, ktorý prehliadku vykonal. Táto prehliadka zahŕňa kontrolu 60 bodov kompletne zahŕňajúcich celý motocykel
  • ponuku na prefinancovanie jazdeného motocykla (pokiaľ spĺňa podmienky uvedené v sekcii "financovanie") spotrebiteľským úverom Harley-Davidson Finance
  • kontrolu pôvodu motocykla (kedy, ktorým dealerom, a na ktorom európskom trhu bol motocykel uvedený do prevádzky, eventuálne, kto bol prvým majiteľom)
  • kontrolu stavu najazdených kilometrov (na základe histórie motocykla a jeho technického stavu)

Aké motocykle sú tu ponúkané?

  • V programe Harley-Davidson Certified sú ponúkané motocykle len a iba s európskou špecifikáciou (VIN kód začínajúci 5HD...). To znamená, že motocykel je určený pre európsky trh a spĺňa všetky legislatívne a technické požiadavky na prevádzku po európskych komunikáciách. Na slovenskom a európskom trhu sa pohybuje mnoho motocyklov s US špecifikáciou (VIN kód začínajúci 1HD...). Tieto motocykle nespĺňajú, pokiaľ nie sú riadne prestavané, parametre pre udelenie STK (osvetlenie - smerovky, tachometer, emisie a hlukové limity) a preto môžu vznikať problémy pri následnej prehliadke STK.
  • Motocykle vlastnené dealerom (výkupy do protihodnoty, demo motocykle). Výhodou týchto motocyklov je v naprostej väčšine prípadov detailná znalosť histórie prevádzky, pravidelná servisná údržba a dokonalá znalosť technického stavu bez skrytých závad.
  • Motocykle vlastnené zákazníkom. Tieto motocykle sú majetkom zákazníka dealera Harley-Davidson a prešli kontrolou technického stavu v autorizovanom servise. Hoci sa jedná o motocykle vlastnené zákazníkom, uvedený dealer na nich vykonal prehliadku ich technického stavu a je sprostredkovateľom predaja. Tieto motocykle bohužiaľ nie je možné financovať prostredníctvom leasingovej spoločnosti Harley-Davidson Finance.

FAQs